Skip to content

Na rynku usług finansowych można znaleźć całą masę najróżniejszych ofert. Jedne są korzystniejsze od innych, to oczywiste, jednak prawdziwym hitem okazały się darmowe pożyczki, z których chętnie korzystają Polacy potrzebujący dodatkowych pieniędzy. Poniżej dokładnie przedstawiamy najlepsze firmy oraz ich sztandarowe oferty, z którymi bezwzględnie warto się zapoznać przed podjęciem decyzji o wzięciu pożyczki.

Darmowe pożyczki – prawda czy mit?

Oferowanie pierwszej pożyczki za darmo dla klientów po raz pierwszy zainteresowanych propozycjami konkretnego pożyczkodawcy staje się codziennością. Nie każdy konsument ufa jednak reklamom i zastanawia się nad tym, czy faktycznie oferty tego typu są warte uwagi i czy czasem nie są jedną wielką mistyfikacją. Walka o klienta zmusza pożyczkodawców do oferowania pożyczek na coraz korzystniejszych warunkach – to dlatego propozycje darmowych chwilówek faktycznie się pojawiają. W każdym przypadku trzeba jednak koniecznie dokładnie czytać umowy pożyczkowe, aby nie być zaskoczonym wysokością opłat dodatkowych czy ukrytych kosztów, jeśli takie mają się pojawić.

Najważniejszą kwestią w poszukiwaniu dobrej oferty jest zwracanie uwagi na RRSO – rzeczywistą roczna stopę oprocentowania, która najdobitniej pokazuje wszystkie koszty danego przedsięwzięcia. To za pomocą tego parametru najłatwiej można dokonywać porównań pomiędzy poszczególnymi firmami. Jeśli nie znasz się do końca na parametrach operacji finansowych, ale zależy ci na znalezieniu w krótkim czasie naprawdę atrakcyjnej oferty dla siebie, bezpieczniejszym rozwiązaniem jest postawienie na rankingu chwilówek na dany miesiąc, jakie znajdziesz na niejednej stronie internetowej. Im lepsza strona, tym rzetelniejsze informacje oraz tym większa ilość wszystkich możliwych danych, za pomocą których możesz bez trudu porównać oferty i wybrać najlepszą.
Na stronach comiesięcznych rankingów można znaleźć dane wszystkich jedynie najlepszych i najrzetelniejszych pożyczkodawców, a więc zyskujesz gwarancję dokonania bezpiecznej transakcji.

Musisz również pamiętać, że darmowe pożyczki zawsze są bezpłatne jedynie do pewnego momentu. To znaczy, dopóki nie spóźniasz się ze spłaceniem swojego zobowiązania. Wtedy rozpoczyna się najczęściej wielka machina dodatkowych opłat oraz kar umownych, o których możesz przeczytać w zawieranej z pożyczkodawcą umowie. To w zasadzie jedyny minus rozwiązania, jakim są pożyczki online – wraz z przekroczeniem terminu zostają generowane dodatkowe koszty w postaci płatnych nawet 25 zł wiadomości tekstowych, ale również monitów, powiadomień wysyłanych za pomocą tradycyjnej poczty, której koszty wynoszą zwykle od 25 do 100 złotych jednorazowo aż po wizyty komornika, również opłacane przez pożyczkobiorcę.