Skip to content

Która firma pożyczkowa weryfikuje źródło dochodu?

Które „pożyczki” dzwonią do pracodawcy?

Zaciągając pożyczkę w pozabankowej instytucji finansowej możesz mieć pewność, że procedury towarzyszące weryfikacji Twojego wniosku pożyczkowego są zdecydowanie mniej restrykcyjne niż ma to miejsce w bankach.

Aby otrzymać pieniądze wystarczy jedynie dowód osobisty, konto w banku oraz numer telefonu komórkowego. Wypełniając wniosek o pożyczkę możesz być również poproszony o podanie takich informacji, jak wysokość dochodów, forma zatrudnienia czy nazwa firmy, w której pracujesz.

Wbrew pozorom, dla firm pożyczkowych ważna jest również Twoja historia kredytowa.

Choć pozytywną decyzję pożyczkową możesz otrzymać nawet wtedy, kiedy posiadasz niekorzystną historię kredytową w /biurze Informacji Kredytowej, w takich przypadkach często może być potrzebna dodatkowa weryfikacja.

Dodatkowa weryfikacja

Aby ocenić Twoją zdolność terminowej spłaty pożyczki, firma pożyczkowa może poprosić Cię o dostarczenie dodatkowych dokumentów np. wyciągu z konta lub zaświadczenia o zarobkach. Sporo zależy tutaj również od kwoty pożyczki.

Jak nietrudno zgadań, im wyższa kwota, tym zabezpieczenie firmy pożyczkowej musi być lepsze. Takie wymogi stosowane są głównie w przypadku pożyczek ratalnych, dlatego jeśli zdecydujesz się na zaciągnięcie chwilówki w kwocie 1000 zł – nie musisz mieć powodów do zmartwień i obaw.

Czy przedstawiciel firmy pożyczkowej może zadzwonić do pracodawcy?

Wiele osób obawia się, że przedstawiciel firmy pożyczkowej zadzwoni do pracodawcy, aby potwierdzić poprawność zadeklarowanych przez niego danych. Nie chodzi tu często o fakt, że dane podane we wniosku są nieprawidłowe. Pożyczkodawcy obawiają się bardziej reakcji pracodawcy na wieść o tym, że oto wzorowy ich pracownik decyduje się na zaciągnięcie pożyczki w parabanku.

Biorąc pod uwagę, że szybkie pożyczki nie cieszą się najlepszą sławą, trudno się temu dziwić.

Telefonu do pracodawcy możemy obawiać się głównie wtedy, kiedy firma pożyczkowa wymaga przedstawienia zaświadczenia o dochodach. Takie zaświadczenie, poza informacją o wysokości wpływów zawiera również dane teleadresowe pracodawcy. W uzasadnionych przypadkach pracownik firmy pożyczkowej może z nich skorzystać.

Jeśli Twoja historia kredytowa jest korzystna, posiadasz regularne i wystarczająco wysokie dochody – nie musisz się obawiać. Dla pracowników firmy pożyczkowej czas to pieniądz. Na telefon do zakładu pracy decydują się jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Weryfikacja potencjalnych pożyczkobiorców w praktyce

Korzystając z usług firmy Filarum możesz mieć pewność, że przedstawiciel parabanku nie zweryfikuje Twoich danych u pracodawcy (sprawdzi natomiast rejestry biur informacji gospodarczej – BIGMonitor, KRD i rejestr dłużników Erfit). Podobnie w przypadku NetCredit.

Pożyczając pieniądze dzięki ViaSMS pracownicy firmy mogą poprosić Cię o dostarczenie dodatkowych dokumentów np. wyciągów z konta z ostatnich kilku miesięcy. Wszystko wskazuje jednak na to, że także w tym przypadku możemy być spokojni. Via SMS nie zweryfikuje zadeklarowanych danych u pracodawcy.

Zaciągając pożyczkę w Wonga również możesz spać spokojnie –  firma nie weryfikuje danych potencjalnych klientów w miejscu zatrudnienia.

Analizując regulamin udzielania pożyczek w firmie Łatwy Kredyt nie znajdziemy tam także ani słowa o ewentualnej weryfikacji danych w zakładzie pracy. Klienci tej firmy pożyczkowej mogą więc odetchnąć z ulga.

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dane nie będą weryfikowane w firmie, w której obecnie pracujesz, zgłoś się po pożyczkę do Soho Credit. Zgodnie z zapisami regulaminu udzielania pożyczek, wnioskujący o kredyt wyraża zgodę jedynie na weryfikację swoich danych w Biurze Informacji Kredytowej S.A. oraz w Związku Banków Polskich – System Bankowy Rejestr.

Komu mogą być potrzebne dodatkowe dokumenty?

W przypadku kredytu zaciąganego poprzez Kredito24, pracownicy firmy mogą poprosić o zaświadczenie o zarobkach. W ten sposób zweryfikują wiarygodność potencjalnego klienta. Pożyczka w Kredito24 to dobra propozycja dla osób o ustabilizowanej obecnie sytuacji finansowej, mimo nieciekawej historii kredytowej w przeszłości.

Taka polityka Kredito24 może być związana z faktem, że to właśnie ta firma pożyczkowa udziela najwyższych na rynku chwilówek. Korzystając z oferty Kredito24 możesz pożyczyć aż 3000 zł.

W przypadku SmartPożyczki już na etapie wypełniania wniosku należy wpisać nazwę zakładu pracy. Wyrażając zgodę na telefoniczną weryfikację informacji dotyczących źródła i wysokości uzyskiwanego przez nas dochodu możemy liczyć się z tym, że przedstawiciel pożyczkodawcy zweryfikuje nasze dane w miejscu zatrudnienia.